Beata Kotyra
Beata Kotyra

Addicted to salsa. In love with zouk. Maniaczka wyjazdów i festiwali tanecznych. Stała bywalczyni parkietów socialowych. Beata to chodząca bomba energetyczna, która nie zamyka się na żadne style muzyczne i taneczne, tworząc swoją własną mieszankę wybuchową, która sprawi, że jej zajęcia staną się #1 w Waszym grafiku.

Od najmłodszych lat związana ze światem muzyki i tańca. Pierwsze kroki taneczne stawiała w zespole Paskudy, trenując przez 6 lat taniec nowoczesny w MDK Łazienkowska. Absolwentka prestiżowej Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego, gdzie kształciła swoją muzykalność pracując nad emisją głosu, interpretacją, warsztatem aktorskim oraz ruchem scenicznym. Występowała na deskach wielu teatrów, w konkursach zarówno tanecznych jak i wokalnych, oraz w programach telewizyjnych tj. Jaka To Melodia u boku jednych z najbardziej uzdolnionych polskich tancerzy sceny salsowej: Piotra Kiszki oraz Anny Chagowskiej.

Beata znana z niespożytej ilości energii wciąż poszukuje nowych form tańca i inspiracji. Od 2011 roku jeździ po świecie stale doskonaląc swój warsztat. Na swoim koncie ma już uczestnictwo w 57 festiwalach i kongresach tanecznych w Polsce i poza jej granicami, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Czechach, Holandii, Szwecji, Rumunii, Słowenii, a także na Węgrzech, Litwie i Ukrainie. Swoje umiejętności szlifowała pod okiem niekwestionowanych gwiazd światowego formatu, tj.: Eddie Torres, Shani Talmor, Juan Matos, Amneris Martinez, Terry Tauliaut, Cecile Ovide, Franklin Diaz, Alien Ramirez, Adolfo Indacochea, Tania Cannarsa, Karel Flores, Marco Ferrigno, Mouaze Konate, Maykel Fonts czy Chiquito (Dominican Power). Ostatni rok poświęciła na naukę zouka brazylijskiego. Intesywne warsztaty prowadzone przez najlepszych z najlepszych tj.: Alex de Carvalho, Mathilde dos Santos, Dadinho,
 William Teixeira, Paloma Alves, Leonardo Bilia, Catherine Pereira, William dos Santos, Natasha Terakhina miały znaczny wpływ na ukształtowanie się stylu jaki prezentuje Beata w dniu dzisiejszym.

Ważna jest praca nad ciałem, nad jego plastyką i płynnością ruchu. Na swoich zajęciach staram się podejść indywidualnie do każdej z osób, chętnie służę poradą. Nie tylko przekazuję wiedzę i umiejętności, lecz również próbuję odnaleźć w każdym tancerzu jego własny, niepowtarzalny styl. W tańcu cenię sobie interakcje z partnerem, musicality, dobrą zabawę, i uśmiech, który na pewno będzie towarzyszyć każdym moim zajęciom. ZAPRASZAM!
Beata
Wideo z Beata:
Kursy, które prowadzi Beata:
Zobacz ostatnie newsy dla Beata:
Salsa on2 w 1 weekend z Beatą i Mayerem 10-11.06

Salsa on2 w 1 weekend z Beatą i Mayerem 10-11.06

Chcesz nauczyć się nowojorskiej salsy i ruszyć na parkiet już po jednym weekedzie? Czas na realizację postanowień :)
Idealna okazja to weekendowy Crash Course, który 10-11.06 poprowadzą Beata Kotyra i Piotr Romanow podczas 6 godzin weekendowego warsztatu opanujesz podstawy salsy (poziom P1) i będziesz mógł dalej szybko uczyć się i podbijać salsowe parkiety!
Więcej
Salsa w parach poziom S z Beatą i Mayerem

Salsa w parach poziom S z Beatą i Mayerem

Macie ochotę na Essskę czyli #SalsaOn2 u boku najbardziej rozpoznawalnych instruktorów mambo na warszawskich parkietach? Jeśli tak, to zapraszamy w PONIEDZIAŁKI na Przasnyska 6b o 20:10. Kurs salsy nowojorskiej na poziomie S-open poprowadzą Piotr Romanow  i Beata Kotyra.
Więcej
Salsa on2 w 1 weekend z Beatą i Mayerem 27-28.05 poziom P3

Salsa on2 w 1 weekend z Beatą i Mayerem 27-28.05 poziom P3

Już 27-28.05 zapraszamy do kontynuowania nauki salsy nowojorskiej na poziomie P3 w ramach weekendowego Crash Coursu, który poprowadzą Beata Kotyra i Piotr Romanow. Podczas weekendowego warsztatu opanujesz podstawy salsy (poziom P3) i będziesz mógł dalej szybko uczyć się i podbijać salsowe parkiety!
Więcej
Bachata z Beatą i Mayerem od 20.03

Bachata z Beatą i Mayerem od 20.03

Już 20.03 w Salsa Libre rusza kurs zmysłowej bachaty zupełnie od podstaw! Zajęcia poprowadzą fantastyczni instruktorzy Beata Kotyra i Piotr Romanow. Zapraszamy na kurs od poniedziałku o 18:00 do naszej żoliborskiej lokalizacji Przasnyska 6b. Przyjdź na zajęcia i poznaj niesamowity klimat bachaty :)
Więcej
Salsa on2 od podstaw z Beatą i Mayerem 24.04

Salsa on2 od podstaw z Beatą i Mayerem 24.04

Zapraszamy na zupełnie nowy intensywny kurs nowojorskiej salsy on2 od podstaw ze wspaniałymi tancerzami tego stylu Piotrem Romanowem i Beatą Kotyrą! Zaczynamy w poniedziałek 24.04 i taczymy od godziny 18:00  do 20:05 w naszej żoliborskiej lokalizacji- Przasnyskiej 6b.
Więcej
HoliDance - Salsa New York style on2 od podstaw 26.06

HoliDance - Salsa New York style on2 od podstaw 26.06

Zapraszamy na kurs od podstaw ze zjawiskowymi tancerzami i świetnymi nauczycielami Beata Kotyrą  i Piotrem RomanowemZajęcia w stylu salsy New York Mambo 'on2'! Zaczynamy w poniedziałek 26.06 od 18:00 do 20:05 (2h zajęć!) i tańczymy codziennie do piątku! Masz szansę opanować 2 poziomy w 5 dni!
Więcej
Beata Kotyra - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...