Bachata

Bachata to muzyka i taniec z Dominikany, który chyba najczęściej obok merengue towarzyszy salsie na imprezach latynoskich i salsotekach. Podstawy bachaty zna każda osoba, która zetknęła się z salsą i innymi tańcami latynoskimi. Wyróżnia się spośród innych karaibskich rodzajów tańca niezwykłą zmysłowością.

Nie możesz zdecydować się co wybrać? Napisz do nas a pomożemy Ci znaleźć idealny kurs właśnie dla Ciebie! info@salsalibre.pl 

Z tego też względu jest to najpopularniejszy taniec wśród zakochanych. Bywają też pary, które przed zatańczeniem bachaty jeszcze nic do siebie nie czują ;)
Jeśli tańczysz salsę i bywasz na latynoskich imprezach, a jeszcze nie umiesz tańczyć bachaty to najwyższy czas nadrobić tę zaległość! Jeśli jeszcze nie tańczysz i chcesz brać udział w salsotekach, nauka bachaty będzie najprostszą i najmilszą na nie przepustką:)

Krok podstawowy bachaty w pewnym stopniu przypomina technicznie i rytmicznie krok salsy. Wyróżnia go charakterystyczny ruch bioder w momentach odpowiadających salsowej pauzie.
Bachata oferuje wachlarz figur i ciekawych dipów (położeń partnerki), ale najważniejsze i najatrakcyjniejsze w niej pozostaje wyczucie swojego partnera/ki, rytmu i zmysłowego kroku podstawowego.
Bachata ulega inspirującym wpływom innych pokrewnych stylów muzycznych i tanecznych jak np. hip hop, reggaetón (fuzję muzyczną stanowi tzw. bachatón) czy tango (taniec bazujący na bachacie i inspirowany figurami i prowadzeniem z tanga argentyńskiego to bachatango).  Rytm bachaty rozsławił na cały świat zespół młodych Latynosów z nowojorskiego Bronx'u - "Aventura". Ich utwór "Obsesion" jest od wielu lat największym hitem na latynoskich imprezach i jest uwielbiany przez Bachateros.

Instruktorzy dla Bachata:
Łukasz Słaniewski
Łukasz
Słaniewski
Klaudia Oleksak
Klaudia
Oleksak
Paulina Suska
Paulina
Suska
Monika Janowska
Monika
Janowska
Adriana Drozdowicz
Adriana
Drozdowicz
Dominik Sambor
Dominik
Sambor
Patrycja Wiśniewska
Patrycja
Wiśniewska
Agnieszka Pawińska
Agnieszka
Pawińska
Bogusia Adryan
Bogusia
Adryan
Dawid Mrowiec
Dawid
Mrowiec
Maciek Duda
Maciek
Duda
Łukasz Komorowski
Łukasz
Komorowski
Weronika Gronowska
Weronika
Gronowska
Magda Glińska
Magda
Glińska
Ekin Bayildiran
Ekin
Bayildiran
Kuba Nowak
Kuba
Nowak
Nikita Bubnov
Nikita
Bubnov
Artur Marciniak
Artur
Marciniak
Piotr Koziołkiewicz
Piotr
Koziołkiewicz
Katarzyna Zasada
Katarzyna
Zasada
Wiktoria Kozłowska
Wiktoria
Kozłowska
Aleksandra Kowalczyk
Aleksandra
Kowalczyk
Violetta Pióro
Violetta
Pióro
Artur Jędrczak
Artur
Jędrczak
Klaudia Perdek
Klaudia
Perdek
Oliwia Forma
Oliwia
Forma
Zobacz ostatnie newsy dla Bachata:
Bachata P-open Julia & Łukasz crash course 16-17.01

Bachata P-open Julia & Łukasz crash course 16-17.01

Mamy to! Już w weekend 16-17.01
zapraszamy wszystkie osoby znające podstawy bachaty do pogłębiania swoich tanecznych umiejętności w ramach intensywnego crash coursu weekendowego. Zajęcia na poziomie P-open poprowadzą fantastyczni i przesympatyczni instruktorzy Julia Martowicz & Łukasz Komorowski. Widzimy się na Żelaznej 59. Zarezerwuj swoje miejsce już dziś :)
Więcej
Bachata footwork S - crash course z Klaudią 17.01

Bachata footwork S - crash course z Klaudią 17.01

Bachateros! Już w niedzielę 17.01 serdecznie zapraszamy do wspólnego tuptania w rytmach bachaty, na footworkowych zajęciach weekendowych z fantastyczną Klaudią Perdek! Crash course unisex - dla panów i pań. Zajęcia odbywają się w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59. W kursie możesz uczestniczyć także online w ramach interaktywnej lekcji na zoomie!
Więcej
Kursy regularne od podstaw - styczeń/ luty 2021

Kursy regularne od podstaw - styczeń/ luty 2021

Wejdź w nowy rok tanecznym krokiem! Początek nowego roku zawsze inspiruje do próbowania nowych rzeczy - co powiesz na to, żeby w 2021 zacząć tańczyć? :) Lekcje tańca to fenomenalny sposób na: poprawę kondycji, koordynacji ciała, poczucia rytmu i muzykalności, regularną dawkę endorfin, redukcję stresu oraz poszerzenie kręgu znajomych - w skrócie: zadbanie o ciało i duszę! Salsa Libre ma dla Ciebie szeroką ofertę kursów dla początkujących, zarówno w parach jak i solo: wybierz salsę, bachatę lub zouka i ruszaj na parkiet!
Więcej
Bachata solo od podstaw z Anią - regularny kurs 22.01

Bachata solo od podstaw z Anią - regularny kurs 22.01

Ladies mamy coś specjalnie dla Was!
Zapraszamy wszystkie Panie na kurs zmysłowej bachaty solo w najbardziej kobiecym wydaniu! Zajęcia zupełnie od podstaw w piątki - już od 22.01 - o 17:00 poprowadzi zjawiskowa Ania Czubak.
Zapraszamy do naszej centralnej lokalizacji
Żelazna 59. Nie trać czasu i zapisz się na zajęcia już dziś :) Możliwość udziału online w ramach interaktywnej lekcji.
Więcej
Dominican ladies styling open - crash course 23.01

Dominican ladies styling open - crash course 23.01

Dziewczyny! Już w sobotę 23.01 zapraszamy na crash course dominican ladies styling na poziomie open! To idealna propozycja dla wszystkich pań głodnych tradycyjnej bachaty lub chcących wzbogacić swoją bachatę sensual/fusion o tradycyjne elementy. Crash course weekendowy poprowadzi fantastyczna instruktorka Agnieszka Pawińska! Zajęcia dostępne są także online w ramach interaktywnej lekcji na zoomie.
Więcej
Bachata od podstaw crash course Klaudia & Nikita 30-31.01

Bachata od podstaw crash course Klaudia & Nikita 30-31.01

Chcesz nauczyć się wyrażać emocje poprzez taniec? Pragniesz poczuć pasję i zanurzyć się w zmysłowych rytmach bachaty? Jeśli tak to dobrze trafiłeś/aś! Już 30-31.01 zapraszamy na kurs zupełnie od podstaw! Zajęcia poprowadzi para wystrzałowych instruktorów Klaudia Perdek & Nikita Bubnov. Crash course odbywa się w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59.
Więcej
Bachata od podstaw - Agnieszka & Piotr 18.01

Bachata od podstaw - Agnieszka & Piotr 18.01

Mamy to! Już od poniedziałku 18.01 zapraszamy
na intensywny, kurs zmysłowej bachaty dla początkujących! Zajęcia poprowadzą utalentowani i sympatyczni instruktorzy Agnieszka PawińskaPiotr KoziołkiewiczZajęcia od 17:00 do 18:50. Zapraszamy do udziału stacjonarnie na Żelaznej 59. Nie ma konieczności zapisywania się w parze! Na zajęciach znajdziesz swoją drugą taneczną połówkę :)
Więcej
Bachata musicality crash course Ola & Nikita 7.02

Bachata musicality crash course Ola & Nikita 7.02

Bachateros! Już w niedzielę 7.02 zapraszamy Was na crash course na temat musicality! 3h pod okiem specjalistów Oli Kowalczyk i Nikity Bubnov. Na tych zajęciach dowiecie się jak interpretować muzykę, używać różnych narzędzi musicality w trakcie improwizacji i nadać waszemu tańcu większej ekspresji na parkiecie. Szczególnie będziemy zwracać uwagę na to jak zrobić akcentowanie wygodnym i przyjemnym. Zapraszamy :)
Więcej
Bachata poziom P3 crash course z Violą i Łukaszem 30-31.01

Bachata poziom P3 crash course z Violą i Łukaszem 30-31.01

Amigos! Zapraszamy do dalszej nauki bachaty w ramach crash coursu weekendowego 30-31.01. Zajęcia na poziomie P3 poprowadzą zjawiskowi instruktorzy Violetta Pióro & Łukasz Komorowski. Zapraszamy do naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59. Nie trać czasu i zapisz się na zajęcia już dziś. Do zobaczenia na parkiecie!
Więcej
Rodzaje kursów:
Bachata
Bodymovement
Bachata Solo
Akrobatyka
bachata solo Kids
bachata Kids
HONORUJEMY
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...