Semba

Co to jest Semba? Czy to po prostu szybsza Kizomba? Jaka jest różnica muzyczna pomiędzy Kizombą a Sembą? Skąd pochodzi Semba? Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie czym jest taniec Semba.

Nie możesz zdecydować się co wybrać? Napisz do nas a pomożemy Ci znaleźć idealny kurs właśnie dla Ciebie! [email protected] 

Semba to styl taneczny powstały w Angoli często określany jako "grande passada" czyli dosłownie długa podróż. Nazwa pochodzi od słowa Masemba oznaczającego "dotyk brzuchów" co odzwierciedla się w tańcu w bardzo bliskim trzymaniu.
Taniec ten to wspaniała zabawa; mężczyzna prowadzi a kobieta stara się podążyć za jego prowadzeniem. W sembie w odróżnieniu od Kizomby jest dużo więcej miejsca na improwizację.

Kizomba to powiązany z sembą, lecz odrębny taniec. Semba pierwotnie nie była tańcem w parach, jednak pod wpływem europejskich tańców w parach powstała jej obecna forma. Kizomba jest zdecydowanie wolniejsza jednak jest również wiele innych różnic:
  • większa przestrzeń do improwizacji,
  • różnice w krokach,
  • muzycznie semba jest dużo bardziej afrykańsa niż kizomba, która jest połączeniem Zouka z francuskich Karaibów z rytmami afrykańskimi. Muzyka jest głównie instrumentalna z wykorzystaniem afrykańskich gitar i bębnów podczas gdy Kizomba bazuje często na muzyce elektronicznej.
Zobacz ostatnie newsy dla Semba:
Kalendarz wszystkich imprez SL oraz innych imprez w Warszawie

Kalendarz wszystkich imprez SL oraz innych imprez w Warszawie

W Warszawie wiele się dzieje, jest mnóstwo inicjatyw imprezowych, w różnych miejscach, o różnej tematyce i odbywających się z różną częstotliwością.
Zapraszamy do rozpiski zaplanowanych imprez SL oraz kalendarza, w którym znajdują się WSZYSTKIE imprezy salsowe, bachatowe, kizombowe i zoukowe w Warszawie :)
Więcej
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...