FAQ

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania :)

1.Czy trzeba się zapisywać na kurs?
Na zajęcia regularne oraz warsztaty weekendowe obowiązują zapisy (także w przypadku, gdy korzystasz z karty partnerskiej, zamierzasz dopiero opłacić kurs lub masz już karnet w naszej szkole). Zapis gwarantuje Ci rezerwację miejsca na zajęciach oraz otrzymanie informacji o starcie kursu.

2. Jaki poziom kursu jest odpowiedni dla osób początkujących?

Osoby, które chcą rozpocząć naukę powinny wybierać kursy ze znaczkiem P1.

3. Gdzie odbywają się zajęcia?

Kursy odbywają się w dwóch lokalizacjach w Centrum ul. Żelazna 59 oraz na Powiślu przy ul. Solec 38

4. Jak mogę sprawdzić kiedy rozpoczyna się nowy kurs?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki: www.salsalibre.pl/kursy  Wybierz rodzaj tańca, który Cię interesuje; zaznacz poziom P1 a także lokalizację, która Ci odpowiada (Żelazna lub Solec). Wyświetlą Ci się nowe kursy wraz z datą startu.

5. Jak się zapisać? Jakie dane powinna zawierać wiadomość? Do kiedy można się zapisać?

Zgłoszenie należy wysłać na adres: [email protected] Powinno ono zawierać imię i nazwisko (osoby lub osób w przypadku zapisu więcej, niż jednej osoby) oraz numer/y kontaktowy/e. Ważne, aby email zawierał nazwę kursu, na który zamierzasz się zapisać, poziom, dzień, w którym się odbywa oraz godzinę (dodatkowo można przesłać nazwiska prowadzących).  Im szybciej dokonasz zapisu, tym większe jest prawdopodobieństwo, że znajdzie się dla Ciebie miejsce na kursie.

6. Czy na zajęcia trzeba się zapisywać w parze?

Na zajęcia nie trzeba się zapisywać w parach - zapisują się zarówno sami partnerzy jak i partnerki. Podczas zajęć z salsy potencjalne różnice w proporcjach (zwykle przychodzi więcej Pań) wyrównujemy dzięki dwóm następującym mechanizmom: statystowanie - każdy partner, który ukończył P1 i uczy się na wyższym poziom może przychodzić na wszystkie zajęcia P1 gratis. W ten sposób szlifuje swoje umiejętności i wspomaga różnice w proporcjach. Podobnie jest w przypadku poziomu P2 i partnerów z wyższych kursów. Jeśli chodzi o poziomy S1 oraz wyższe zasada statystowania przestaje obowiązywać - zapraszamy indywidualnie partnerów bądź partnerki w zależności od proporcji na danym kursie oraz od umiejętności konkretnej osoby. Do statystowania w roli partnera zapraszamy również dziewczyny z wyższych kursów :) Niektóre z Was chcą sprawdzić jak to jest "po drugiej stronie mocy" ;) zmiany w parach- salsa jest tańcem, który trzeba umieć tańczyć z różnymi Partner (ami/kami). Nie tańczy się w jednej ściśle określonej parze. W związku z tym mocny nacisk kładziemy na to, żeby uczestnicy kursu zmieniali się w parach (na zajęciach obowiązuje rotacja). Dzięki temu ćwiczy się prowadzenie i umiejętność bycia prowadzoną. Ponadto zmiany w parach sprawiają, że jeśli pozostaje pewna różnica w ilości partnerów i partnerek mimo udziału statystów, to każda osoba stoi najwyżej kilka minut raz na cały cykl zmian. 

7. Kiedy należy opłacić kurs?

Zajęcia możesz opłacić w dniu zajęć gotówką lub kartą. Możesz też opłacić karnet za zajęcia lub crash coursy weekendowe przelewem (najlepiej na tydzień przed rozpoczęciem). Ważne, aby w tytule przelewu znalazła się informacja jakiego kursu dotyczy płatność (data rozpoczęcia zajęć).

8. Gdzie znajdę cennik kursów?

Cennik zajęć znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.salsalibre.pl/cennik

9. Jak wygląda kwestia dopłat przy uczestnictwie w kilku zajęciach tego samego dnia?

Druga godzina w ciągu dnia kosztuje 30zł, trzecia 20zł, czwarta i kolejna 10zł.

10. Czy na kursy obowiązuje zniżka studencka?

Tak, oferujemy zniżki dla studentów i studentek do 26 r.ż.
Więcej informacji tutaj: https://www.salsalibre.pl/news/501252/wiosenna-promocja-dla-studentow

11.
 Czy Karnet Elastyczny obejmuje 1 miesiąc kalendarzowy czy 30 dni?
30 dni. Kupując Karnet Elastyczny np. 18. października 2018 będzie ważny do 17. listopada 2018 (a nie do 18. listopada)

12. Jaki jest przedział wiekowy osób na zajęciach?

Średnia wieku osób chodzących na zajęcia zależy od rodzaju kursu na zajęcia mogą chodzić osoby niemal w każdym wieku. Mamy kursantów w wieku 14 jak i 60 lat. Większość kursantów to jednak studenci i ludzie po studiach w wieku około 30 lat.

13.
 Jak liczne są grupy?

Nie ma na to reguły. Kursy solo liczą zwykle ok. 30 osób, kursy w parach ok. 40.
Pamiętajcie, że im liczniejsza grupa tym lepiej, ponieważ jest duża szansa, że wytrwa do wyższych poziomów.

14. Czy mogę przyjść na jedną lub dwie godziny crash coursu weekendowego?

Niestety nie, jest możliwość wzięcia udziału wyłącznie w 1 dniu crash coursu lub całym weekendzie.

15. Czy jeśli kupiłem/am karnet na zajęcia muszę zgłaszać obecność w recepcji przed zajęciami?

Tak!! Jest to konieczne.

16. Czy jeśli przyszedłem/ przyszłam na dane zajęcia i opłaciłem/am je a w trakcie zmieniłem/am zdanie i chce iść inne zajęcia to powinnam to zgłosić?
Tak!! Koniecznie trzeba poinformować recepcjonistkę o zmianie kursu.

17. Jak należy ubrać się na zajęcia?

Zajęcia mają charakter rekreacyjny; można ubrać się tak jak na co dzień, ale należy pamiętać, że strój musi pozostawiać dużą swobodę ruchu. Ważne jest to, aby ubrania były wygodne.

18. Jakie obuwie jest odpowiednie na kurs?
Na zajęcia możesz wybrać obuwie taneczne bądź codzienne. Trzeba sprawdzić, czy buty nie stawiają zbyt dużego oporu przy obrocie. Można to sprawdzić opierając nogę na parkiecie bądź posadzce w domu i spróbować obrócić stopę.

Jeśli w naszym przewodniku nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do nas: [email protected]  :)
SPOŁECZNOŚCI
PARTNERZY
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...