Ania Chagowska
Ania Chagowska

Ania Chagowska jest jedną z niewielu instruktorek, tancerek i kobiet choreografów nowej generacji, które stały się ikonami światowej sceny salsowej. Swoje wykształcenie taneczne rozpoczynała w różnych technikach już we wczesnej młodości, dzięki czemu uzyskała solidne podstawy do tego, by w przyszłości zabłysnąć jako tancerka salsy. Jej pasja i zamiłowanie do muzyki latynoskiej wpłynęły na sposób w jaki postrzega taniec, który powoli stawał się jej stylem życia.

Ania Chagowska jest jedną z niewielu instruktorek, tancerek i kobiet choreografów, które stały się ikonami światowej sceny salsowej. Swoje wykształcenie taneczne rozpoczęła już we wczesnej młodości, trenując różne techniki, dzięki czemu zdobyła solidne podstawy, aby w przyszłości zachwycać jako tancerka salsy. Jej pasja i zamiłowanie do muzyki latynoskiej wpłynęły na sposób postrzegania tańca, który powoli stawał się jej stylem życia.

Międzynarodową karierę salsową Ania rozpoczęła jako partnerka takich gwiazd, jak Neeraj Maskara (2005-2007) czy Tamambo (2008-2010). Jej występy już od samego początku budziły podziw wśród publiczności, co z kolei zapoczątkowało jej karierę solową. Następnie tworzyła salsowo-liryczne pokazy z Piotrem Kiszką (2012-2014), w których mogła połączyć salsę z innymi technikami tanecznymi. Występowała na międzynarodowych scenach czterech kontynentów, od licznych miast
europejskich, przez Nowy Jork, po Dubaj, Indie i Rosję. Obecnie współpracuje przy projektach tanecznych z Przemkiem Wereszczyńskim, w spektaklu teatru tańca „The Roots” oraz w duecie.

Specjalnością Ani są zajęcia Ladies Styling ukierunkowane nie tylko na footwork i body movement, ale również na kobiecość i poszukiwanie indywidualności w ruchu. Kobieta różni się od mężczyzny, więc jej interpretacja muzyki także jest szczególna. Ania inspiruje się różnymi technikami tańca: tańcem klasycznym i współczesnym, nowojorskim eleganckim mambo, jak również tańcami afrokubańskimi, casino i rumbą kubańską. Obecnie jest skoncentrowana na jakości poruszania się, oddechu i głębi ruchu.

Będąc od trzynastu lat zaangażowaną w środowisko salsowe, Ania nieustannie inspiruje tancerzy do budowania własnego niepowtarzalnego stylu. Wydała 3 części instruktażowego DVD z kursem Ladies Styling oraz jest częścią platformy internetowej CadCatchers propagującej taniec w Polsce. Jako ekspert salsowy często pojawia się w ogólnopolskiej telewizji, takiej jak TVN, Polsat, TVP2. Wspólnie z Markiem Domańskim, pod marką szkoły tańca Salsa Libre, od trzynastu lat kreuje modę na salsę, kształci dziesiątki tysięcy ludzi, organizuje wydarzenia, które na stałe wpisane są w kalendarze salseros z całego świata, np. El Sol Salsa Festival.

Talent, determinacja, konsekwencja, predyspozycje do gromadzenia ludzi wokół siebie, pomysł na siebie i na życie skupione na tańcu oraz nieustanny rozwój taneczny sprawiły, że Ania Chagowska stała się czołową osobowością Polskiej i Europejskiej sceny salsowej.
Wideo z Ania:
Kursy, które prowadzi Ania:
Zobacz ostatnie newsy dla Ania:
BIG BANG! Nowy sezon 2020/21 w SL!

BIG BANG! Nowy sezon 2020/21 w SL!

Amigos mamy to! Plan na zajęcia w Nowym Sezonie 2020/21!
Ruszamy z początkiem października.
Poza Waszymi ulubionymi zajęciami w grafiku znajdziecie nowości!
Wzmocnioną ofertę zajęć z salsy kubańskiej dzięki importowi z Włoch oraz bachaty dzięki importowi z Wybrzeża oraz Śląska :)
Mamy też nowe pozycje w zakresie projektów choreograficznych!
Więcej
Ladies Class z Anią Chagowską w środy od 14.10

Ladies Class z Anią Chagowską w środy od 14.10

Ucz się stylu od najlepszych! Ania Chagowska to marka sama w sobie. Zapraszamy do udziału w jej zajęciach ladies class. Ladies Class to mieszanka wszystkiego, czego salsera potrzebuje, a są to zarówno bodymovement, styling i parkietowe tricki, technika tańca, jak i ogólne łapanie swobody w ruchu. Będziemy uczyć wysilać się tam, gdzie ma to sens, by poprawić jakość ruchu. Minimum wysiłku, maksimum efektu :) Możecie uczestniczyć w zajęciach również online w ramach interaktywnej lekcji!
Więcej
Salsa Drill Day warsztaty z Fabrizio i Giulią - przełożone na 2021 rok.

Salsa Drill Day warsztaty z Fabrizio i Giulią - przełożone na 2021 rok.

UWAGA! Wydarzenie przełożone na 2021 rok. Szczegóły w rozszerzeniu newsa!
Salseros mamy dla Was wyjątkową gratkę!
Warsztaty z topowymi tancerzami nowojorskiego mambo on2 skrojone do naszych librowych potrzeb - specjalnie dla średnio zaawansowanych tancerzy salsy (i na 1 i na2!)
Warsztaty (poziom S-open) poprowadzą Fabrizio i Giulia z formacji Latin Soul Dancers legendarnego tancerza mambo Adolfo Indacochea.
Wieczorem oczywiście impreza z pokazami!
Więcej
El Sol Salsa Festival 2020 - Grupa zniżkowa SALSA LIBRE

El Sol Salsa Festival 2020 - Grupa zniżkowa SALSA LIBRE

Jak co roku w listopadzie Warszawa będzie tętnić rytmami salsy, mambo, bachaty, kizomby i reggaetonu! El Sol Salsa Festival – uznawany jako jeden z 3 najlepszych wydarzeń tanecznych na świecie, już po raz 16-sty będzie podgrzewał warszawską jesienną atmosferę. Tropiki w listopadzie?! WHY NOT!
Więcej
Ania Chagowska - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...