Bea Veronezi
Bea Veronezi

Addicted to salsa. In love with zouk. Maniaczka wyjazdów i festiwali tanecznych. Stała bywalczyni parkietów socialowych. Beata (a.k.a. Bea Melody) to chodząca bomba energetyczna, która nie zamyka się na żadne style muzyczne i taneczne, tworząc swoją własną mieszankę wybuchową, która sprawi, że jej zajęcia staną się #1 w Waszym grafiku.

Od najmłodszych lat związana ze światem muzyki i tańca. Pierwsze kroki taneczne stawiała w zespole Paskudy, trenując przez 6 lat taniec nowoczesny w MDK Łazienkowska. Absolwentka prestiżowej Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego, gdzie kształciła swoją muzykalność pracując nad emisją głosu, interpretacją, warsztatem aktorskim oraz ruchem scenicznym. Występowała na deskach wielu teatrów, w konkursach zarówno tanecznych jak i wokalnych, oraz w programach telewizyjnych tj. Jaka To Melodia u boku jednych z najbardziej uzdolnionych polskich tancerzy sceny salsowej: Piotra Kiszki oraz Anny Chagowskiej.

Bea znana z niespożytej ilości energii wciąż poszukuje nowych form tańca i inspiracji. Od 2011 roku jeździ po świecie stale doskonaląc swój warsztat. Na swoim koncie ma już uczestnictwo w blisko 100-tu festiwalach i kongresach tanecznych w Polsce i poza jej granicami, m.in. w Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Czechach, Holandii, Szwecji, Rumunii, Słowenii, a także na Węgrzech, Litwie i Ukrainie. Swoje umiejętności szlifowała pod okiem niekwestionowanych gwiazd światowego formatu, tj.: Eddie Torres, Shani Talmor, Juan Matos, Amneris Martinez, Terry Tauliaut, Cecile Ovide, Franklin Diaz, Alien Ramirez, Adolfo Indacochea, Tania Cannarsa, Karel Flores, Marco Ferrigno, Mouaze Konate, Maykel Fonts czy Chiquito. Ostatnie lata poświęciła na naukę zouk’a brazylijskiego, skupiając się szczególnie na stylu Urban Zouk, który łączy ze sobą wszystko to, co kocha Beata – zouk, salsę, hip hop, r’n’b, a przede wszystkim – fun. 

Bea obecnie tworzy międzynarodową parę taneczną z Renato Veronezi, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości zouk’a brazylijskiego, twórcą Urban Zouk’a, znanego też jako Vero Zouk, Wspólnie podróżują po świecie, ucząc i promując jego styl. 

Ważna jest praca nad ciałem, nad jego plastyką i płynnością ruchu. Na swoich zajęciach staram się podejść indywidualnie do każdej z osób, chętnie służę poradą. Nie tylko przekazuję wiedzę i umiejętności, lecz również próbuję odnaleźć w każdym tancerzu jego własny, niepowtarzalny styl. W tańcu cenię sobie interakcje z partnerem, musicality, dobrą zabawę, i uśmiech, który na pewno będzie towarzyszyć każdym moim zajęciom. ZAPRASZAM!
Bea

Wideo z Bea:
Zobacz ostatnie newsy dla Bea:
El Sol Salsa Festival 2020 - Grupa zniżkowa SALSA LIBRE

El Sol Salsa Festival 2020 - Grupa zniżkowa SALSA LIBRE

Jak co roku w listopadzie Warszawa będzie tętnić rytmami salsy, mambo, bachaty, kizomby i reggaetonu! El Sol Salsa Festival – uznawany jako jeden z 3 najlepszych wydarzeń tanecznych na świecie, już po raz 16-sty będzie podgrzewał warszawską jesienną atmosferę. Tropiki w listopadzie?! WHY NOT!
Więcej
Bea Veronezi - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...