Beata Kotyra
Beata Kotyra

Addicted to salsa. In love with zouk. Maniaczka wyjazdów i festiwali tanecznych. Stała bywalczyni parkietów socialowych. Beata to chodząca bomba energetyczna, która nie zamyka się na żadne style muzyczne i taneczne, tworząc swoją własną mieszankę wybuchową, która sprawi, że jej zajęcia staną się #1 w Waszym grafiku.

Od najmłodszych lat związana ze światem muzyki i tańca. Pierwsze kroki taneczne stawiała w zespole Paskudy, trenując przez 6 lat taniec nowoczesny w MDK Łazienkowska. Absolwentka prestiżowej Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego, gdzie kształciła swoją muzykalność pracując nad emisją głosu, interpretacją, warsztatem aktorskim oraz ruchem scenicznym. Występowała na deskach wielu teatrów, w konkursach zarówno tanecznych jak i wokalnych, oraz w programach telewizyjnych tj. Jaka To Melodia u boku jednych z najbardziej uzdolnionych polskich tancerzy sceny salsowej: Piotra Kiszki oraz Anny Chagowskiej.

Beata znana z niespożytej ilości energii wciąż poszukuje nowych form tańca i inspiracji. Od 2011 roku jeździ po świecie stale doskonaląc swój warsztat. Na swoim koncie ma już uczestnictwo w 57 festiwalach i kongresach tanecznych w Polsce i poza jej granicami, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Czechach, Holandii, Szwecji, Rumunii, Słowenii, a także na Węgrzech, Litwie i Ukrainie. Swoje umiejętności szlifowała pod okiem niekwestionowanych gwiazd światowego formatu, tj.: Eddie Torres, Shani Talmor, Juan Matos, Amneris Martinez, Terry Tauliaut, Cecile Ovide, Franklin Diaz, Alien Ramirez, Adolfo Indacochea, Tania Cannarsa, Karel Flores, Marco Ferrigno, Mouaze Konate, Maykel Fonts czy Chiquito (Dominican Power). Ostatni rok poświęciła na naukę zouka brazylijskiego. Intesywne warsztaty prowadzone przez najlepszych z najlepszych tj.: Alex de Carvalho, Mathilde dos Santos, Dadinho,
 William Teixeira, Paloma Alves, Leonardo Bilia, Catherine Pereira, William dos Santos, Natasha Terakhina miały znaczny wpływ na ukształtowanie się stylu jaki prezentuje Beata w dniu dzisiejszym.

Ważna jest praca nad ciałem, nad jego plastyką i płynnością ruchu. Na swoich zajęciach staram się podejść indywidualnie do każdej z osób, chętnie służę poradą. Nie tylko przekazuję wiedzę i umiejętności, lecz również próbuję odnaleźć w każdym tancerzu jego własny, niepowtarzalny styl. W tańcu cenię sobie interakcje z partnerem, musicality, dobrą zabawę, i uśmiech, który na pewno będzie towarzyszyć każdym moim zajęciom. ZAPRASZAM!
Beata
Wideo z Beata:
Kursy, które prowadzi Beata:
Zobacz ostatnie newsy dla Beata:
BIG BANG! Nowy sezon 2018/19 w SL

BIG BANG! Nowy sezon 2018/19 w SL

Amigos! Przed nami nowy sezon zajęciowy 2018/19 w Salsa Libre!
BIG BANG! Ogłaszamy listę zajęć startujących od października!
Przed Wami mnóstwo kursów z Waszymi ulubionymi instruktorami ekipy Salsa Libre. Czeka też na nas wszystkich kilka nowości.
Zapraszamy na Żelazną (Centrum) i do Domu Sztuki (Ursynów).
Pamiętaj, że na kursy w parach nie musisz zapisywać się w parze - swoje drugie taneczne połówki znajdziesz na zajęciach! :)
A bailarrrr!
Więcej
Salsa on2 od podstaw z Beatą i Mayerem 22.10

Salsa on2 od podstaw z Beatą i Mayerem 22.10

Rozpoczynamy kurs salsy zupełnie od podstaw!  Zajęcia w stylu salsy New York Mambo 'on2' w poniedziałki od 22.10 w godzinach od 18:00 do 20:10 w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59 poprowadzą zjawiskowi tancerze i świetni nauczyciele Beata Kotyra i Piotr Romanow.
Więcej
Salsa w parach poziom S3 z Beatą i Mayerem 22.10

Salsa w parach poziom S3 z Beatą i Mayerem 22.10

Macie ochotę na Essskę czyli #SalsaOn2 u boku najbardziej rozpoznawalnych instruktorów mambo na warszawskich parkietach? Jeśli tak, to zapraszamy w poniedziałki od 20:10 do 22:15. Kurs salsy nowojorskiej na poziomie S3 poprowadzą Piotr Romanow  i Beata Kotyra.
Więcej
El Sol Salsa Festival 2018 - zniżka grupowa SL

El Sol Salsa Festival 2018 - zniżka grupowa SL

Już niedługo Warszawa znowu będzie tętnić rytmami salsy, mambo, bachaty, kizomby i reggaetonu! El Sol Salsa Festival – uznawany jako jeden z 3 najlepszych wydarzeń tanecznych na świecie, już po raz 14-sty będzie podgrzewał warszawską jesienną atmosferę. Tropiki w listopadzie?! WHY NOT! Specjalnie dla Was i Waszych przyjaciół - 10% ZNIŻKI NA WSZYSTKIE PASSY! Nie zwlekaj i kup bilet już dziś!
Więcej
Beata Kotyra - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...