Maciek Duda
Maciek Duda

Tancerz, muzyk, choreograf - przygodę z tańcem rozpoczął od najmłodszych lat - już będąc ośmiolatkiem uczęszczał na zajęcia tańca towarzyskiego. Ciągłe rozwijanie pasji zaowocowało wieloma występami na krajowych oraz zagranicznych parkietach. W międzyczasie rozwijał swoje umiejętności w sztukach walki i grze na instrumentach muzycznych - sztuki walki miały wpływ na zmianę wizerunku w tańcu na bardziej męski i zdecydowany, natomiast znajomość teorii muzyki na świadome łączenie dźwięków z ruchem ciała. Kilka lat później, po przeprowadzce do Hiszpanii zaczął poznawać tajniki salsy i bachaty pod okiem światowej sławy instruktorów takich jak Sara Panero, Joan Pich. Po powrocie do Polski kontynuował naukę tańca m.in. na indywidualnych szkoleniach z Przemkiem Wereszczyńskim oraz rozpoczął pracę, jako instruktor w szkole tańca „The Salsa Kings” w Gdyni. 

Wraz z Josue Joseph i Julią Martowicz byl założycielem grupy choreograficznej "The Salsa Kings" W roku 2018 tworzył choreografie do programu tanecznego Pauliny Biernat "Taniec Życia" emitowanego w ogólnopolskiej telewizji TVN. W latach 2015-2018 wraz z Julia Martowicz tworzył pare taneczna. 

Na bieżąco rozwija swoje umiejętności u najlepszych tancerzy na świecie, głównie z Hiszpanii. Biegła znajomość języka hiszpańskiego pozwala mu na skrupulatne czerpanie wiedzy i późniejsze przekazywanie jej bezpośrednio swoim kursantom. Prowadził regularne kursy w renomowanych szkołach tańca: Salsa Libre, Salsa Kings oraz Ambassada Tańca.

Znany jest ze swojej charyzmy oraz prostego sposobu przekazywania wiedzy, dlatego zapraszany jest na liczne festiwale i warsztaty w Polsce jak i za granicą.

Wideo z Maciek:
Kursy, które prowadzi Maciek:
Zobacz ostatnie newsy dla Maciek:
Duda & Kati - Bachata P4/S warsztaty weekendowe 15-16.12

Duda & Kati - Bachata P4/S warsztaty weekendowe 15-16.12

Znasz dobrze podstawy bachaty i chcesz rozwinąć swoje umiejętności taneczne? Mamy coś dla Ciebie! Już w weekend 15-16.12 zapraszamy na warsztaty P4/S. Zajęcia poprowadzi nowa na rynku para instruktorów, która wzbudza zainteresowanie całej bachatowej Polski Maciek Duda & Kata (Kati) Okuszko!
Więcej
Bohaterski Sylwester w Szczyrku! 29.12-2.01

Bohaterski Sylwester w Szczyrku! 29.12-2.01

SL Adventures - najfajniejsze wyjazdy salsowe ever! zaprasza na kolejnego szalonego Sylwestra!! Tym razem przywitamy nowy rok przywitamy na przepięknym wzgórzu w Szczyrku! Czeka Was impreza sylwestrowa w klimacie naszego pierwszego sylwestra, czyli SUPERBOHATEROWIE!!! 
Więcej
Maciek Duda - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...