Eryk Pękalak
Eryk Pękalak

Do tańca w młodych latach zainspirował go film „Grease”, ale dopiero w dorosłym życiu zdecydował się na pierwszy krok w tą stronę. Eryk zaczął przygodę z tańcem w 2008 r., niedługo po ukończeniu kierunku WF.

Swoje pierwsze kroki jako instruktor tańca stawiał w 2010 r., a już w kolejnym uzyskał uprawnienia Instruktora Tańca Sportowego, a także Modern Jive’a. Jego ulubionymi technikami tanecznymi stały się kizomba i tango nuevo, które zaczął ze sobą łączyć. Po rocznej przerwie trwającej do wiosny 2014 r. wrócił do nauczania by w swoje ręce wziąć stery światka tanecznego, czerpiąc z obydwóch ulubionych technik.

W rezultacie stał się prekursorem stylu kizombowo-tangowego który nazwał „Kizomba nueva” – od kombinacji nazw obydwu stylów.Cechuje go poczucie humoru, przygotowanie metodyczne i merytoryczne oparte o wiedze wyniesioną z uczelni WF, oraz stawiania na aktywną interakcje w parze cechującą się reagowaniem na bicie serca z czułością sejsmografu.Dajcie się ponieść w rytm muzyki kizombowej i popłyńcie z nim w przygodę taneczną.

Parafrazując słowa piosenki "…bo do kizomby trzeba dwojga zgodnych ciał i zgodnych serc".
Wideo z Eryk:
Eryk Pękalak - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...