Fibe Krzysiek Himkowski
Fibe Krzysiek Himkowski

Tańczy od 1993 roku. Trzykrotny Mistrz Polski w tańcach swingowych oraz finalista Mistrzostw Świata i Pucharu Świata w salsie. W 2003 roku wystąpił dla TVP ucząc salsy podczas relacji na żywo jednego z pierwszych festiwali salsy w Niechorzu organizowanego przez Jose Torresa.

Od 2006 r. prowadził swoją szkołę tańca Fota Step w Koszalinie. Prowadził warsztaty w wielu miastach w Polsce oraz na wydarzeniach t.j. El Sol Warsaw Salsa Festival, Salsa Spring Break, legendarny już Crystal Salsa Party, Bachaturo i inne.

Tworzył choreografie do teledysku wokalistki Zosi Karbowiak (znana m.in. ze słynnego refrenu piosenki Liroya „Impreza”) z którą wystąpił również w eliminacjach do Eurowizji 2010 emitowanym na żywo w TVP1. Choreograf „Pippi Pończoszanka” w reż. Wojtka Rogowskiego ( Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie) oraz „Anna i Anna” w reż. Waldemara Sierańskiego (Kabaret Koń Polski).

W 2011 roku został sędzią PZTF, sędziując najbardziej prestiżowe zawody taneczne w Polsce oraz współtworząc regulamin i zasady jakie obowiązują w turniejowych kategoriach tańców karaibskich. Dyplomowany Instruktor Tańca, (kurs ukończył w 2004). W roku 2013 wystąpił na takim samym kursie już w roli wykładowcy, na zaproszenie Egurrola Dance Studio ucząc młodych i przyszłych instruktorów tańca salsy. Od 2015 roku wraz z Klaudią Kopiec i Krzyśkiem Walkowiakiem prowadzą szkołę tańca SoSalsa na terenach byłej stoczni gdańskiej.
Wideo z Fibe:
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...