Joanna Zwierzyńska
Joanna Zwierzyńska

    Najważniejsze dla Asi w tańcu są: interpretacja muzyki, emocje i wrażliwość sceniczna. Wieloletnie treningi i łączenie różnych stylów tanecznych sprawiły, że stworzyła ona swój własny i oryginalny ruch. 
     Profesjonalna tancerka Tańca Współczesnego i Jazzowego, choreograf,  instruktor Brazylijiskiego Zouka, Finalistka Programu tanecznego You Can Dance Po Prostu Tańcz, aktorka. Obecnie zamieszkała w Londynie. W tym roku będzie obchodzić 25 lecie kariery tanecznej, a nauką tańca zajmuje się już od ponad 10 lat. 
     To właśnie w polskiej edycji słynnego programu tanecznego So You Think You Can Dance zaprezentowała Brazylijskiego Zouka szerszej publiczności. Jest pionierem zouka w Polsce, a także Niemczech (Monachium).  Jej przygoda z Brazylijskim Zoukiem rozpoczęła się w 2011 roku i zaraz potem miała możliwość współpracowania z największymi gwiazdami sceny zoukowej jak Pasty, Kamacho, William de Texeira i obecnie z Williamem dos Santos. Asia prowadziła warsztaty i występowała w ponad 20 różnych krajach na całym świecie. To, co ja wyróżnia od pozostałych instruktorów Zouka to ogromna wiedza z innych technik tanecznych jak contemporary i balet, która w połączeniu z techniką zouka daje ogromne rezultaty. Asi filmiki na Social Media zainspirowały wielu tancerzy na całym świecie, żeby spróbować tego tańca, a niektórzy z nich sami zostali instruktorami.
    Z pewnością Asia jest wymagającym instruktorem, ale na jej zajęciach panuje zawsze pozytywna atmosfera. To co chce przekazywać swoim kursantom to technika niezbędna w tańcu i emocje, które sprawiają, że ruch przeradza się w sztukę. Najlepiej widać to na przykładzie choreografii, które wychodzą spod jej ręki.

Wideo z Joanna:
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...