Aleksandra Nowak
Aleksandra Nowak

W tańcu szuka wolności i spełnienia. W wieku 6 lat zaczęła tańczyć Taniec towarzyski. Trenowała i brała udział w zawodach sportowych oraz Disco dance. Kiedy poczuła brak porozumienia w tańcu, rozstała się ze swoim partnerem w połowie turnieju.

Marzeniem była Salsa, która od 2009 roku pochłonęła ją całkowicie. Zaczęła uczęszczać na warsztaty, grupy choreograficzne oraz pokazy. W międzyczasie tańczyła Bachatę, Zouka oraz Jazz. "Salsa to czysta radość, improwizacja i otwarty umysł".

W 2017 roku spełniła drugie marzenie: Tango argentyńskie. Bierze udział w międzynarodowych maratonach tanga w Europie m.in w Belgii, Portugalii, Włoszech, Budapeszcie oraz w Niemczech. Od 2019 roku prowadzi regularne kursy i warsztaty tanga.
Na zajęcia dużo uwagi przykłada do płynności i elastyczności ruchu oraz wymianie energii między partnerami.
Tworzy własny projekt artystyczny 'Essense', w którym skupia się na działaniu zmysłów w komunikacji międzyludzkiej.

"Tango sprawia, że czuję się elegancko i perfekcyjnie. Otwiera na muzykalność i słuchanie siebie nawzajem.
Pozwala mi działać intuicyjnie, emocjonalnie i wrażeniowo. Tango ma mocną energię, różne odcienie czerwieni. Doskonale wypełnia i wzbogaca duszę. Najważniejsza jest komunikacja z partnerem. To wspaniałe uczucie, kiedy można zrozumieć się bez słów. Tango to wyzwanie, a fascynacja nim nie ma końca. Nie można się nim nasycić."
Kursy, które prowadzi Aleksandra:
Zobacz ostatnie newsy dla Aleksandra:
Tango od podstaw crash course weekendowy 9-10.05

Tango od podstaw crash course weekendowy 9-10.05

Mamy to! Już 9-10.05 zapraszamy Was na weekendowy crash course tanga To idealna okazja by w kilka godzin nauczyć się podstaw nowego tańca, zdobyć unikalne doświadczenie w komunikacji ciałem a przy okazji poznać ciekawych ludzi. 6h zajęć na Żelaznej 59 poprowadzą specjaliści w tej dziedzinie Aleksandra Nowak
Rafał Witkowski
Więcej
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...