Piotr Kuniewski
Piotr Kuniewski

Zdrowo nienormalny, wesoły gość, którego serce i umysł ubzdurały sobie, że będzie tańczył. I tańczy. Pierwsze kroki stawiał w podstawówce występując w eliternym zespole "Promyki" podczas dnia mamy :) Musiał zadzierać strasznie wysoko głowę bo jego partnerka była o dwie klasy wyższa (dacie wiary, że były takie?!). Jako sportowiec-szczypiornista zdobywał tytuły drużynowe i indywidualne w turniejach na terenie całej polski. Sport wzmocnił charakter, a długie kontuzje i późniejsze mocne powroty dawały coraz to większą wiarę w siebie i własne umiejętności. Dzięki piłce ręcznej otrzymał świetne przygotowanie ruchowo-kondycyjne.

Na studiach taniec ponownie zagościł w jego życiu. Zaczęło się niewinie w 2011 roku od cotygodniowych zajęć salsy, później zmysłowa bachata, równoległa fascynacja izolacjami ciała w tańcu, technikami streetowymi. Jednak tylko ZOUK potrafił sprawić, że nie znając nawet kroku podstawowego potrafił obserwować tańczące pary całymi godzinami.. Sam jest zdziwiony jak te 6 lat w świecie latino szybko minęły i ile dziś wie o sferze tańca socjalowego.

Uczestnik wielu festiwali tanecznych w Polsce i za granicą.

Zakręcony na punkcie takich stylów tanecznych jak:
- Zouk Brazylijski - Instruktor współpracujący z warszawskimi szkołami tańca, propagator zouka na rodzimej scenie, członek Warsaw Zouk Team.
- Bachata (tancerz grup choreograficznych, występy m.in. podczas Berlin Salsa Congress 2016, El Sol Salsa Festival 2016, Bachata Stars Poland 2015 i 2016, Warsaw Bachata Meet Up i na licznych warszawskich imprezach latino)
- Popping, izolacje ciała – jedno z jego marzeń to zostać człowiekiem – robotem :)
Wideo z Piotr:
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...