Quoc Nguyen
Quoc Nguyen

Jego przygoda z salsą rozpoczęła się zupełnie przypadkowo za namową koleżanki, która potrzebowała partnera na zajęcia. Swoje pierwsze salsowe kroki stawiał w Salsa Libre pod kierownictwem Michała Bedyńskiego oraz Kasi Gąsior. Jak sam twierdzi od tamtej pory salsa stała się jego pasją. Idąc za ciosem, zaczął doskonalić swój warsztat taneczny.

Determinacją i ciężką pracą po 6 intensywnych miesiącach nauki trafił do zaawansowanej grupy (Z). Mały sukces skłonił Quoca do jeszcze cięższej pracy, która przyniosła efekty. W bardzo krótkim czasie dostał się do formacji Salsa Show prowadzonej przez Anię Chagowską i Marka Domańskiego jak również grupy pokazowej Arniego Martina i Pauliny Ross. W tym czasie występował na eventach oraz festiwalach salsowych, m.in. Warsaw Salsa Spring Break.

Poszukując nowych ,,smaczków” w tańcu trafił do głównej formacji szkoły Latin Groove gdzie pod okiem Łukasza Słaniewskiego, Klaudi Oleksak oraz Basi Zielińskiej dalej rozwijał swoje zamiłowanie do salsy. Kolejnym przystankiem w jego karierze była grupa choreograficzna stworzona przez Rafała Krakowiaka i Sandrę Guzek.

Taniec pozwala człowiekowi wyrazić siebie jak również sprawić iż zaczyna on pracować nad samym sobą. Ciężka praca i determinacja w dążeniu do wyznaczonego celu sprawia iż można w bardzo krótkim czasie wiele osiągnąć. Wraz z rozwojem swojego warsztatu Quoc zaczął interesować się innymi technikami takimi jak: jazz oraz modern jazz. W świat tańca jazzowego wprowadził go Paweł Michno oraz Jacek Foltyn.

Poszerzając horyzonty taneczne Quoc rozpoczął naukę salsy na zagranicznych festiwalach, gdzie uczęszczał na zajęcia, m.in. do Eddie Torres, Juan Matos, Adolfo, Santo Rico, Yamulee itd. Jednak największy wpływ na jego rozwój miał Rafał Krakowiak i Łukasz Słaniewski dzięki którym odnalazł swój styl jak i sposób wyrazu w tańcu.

To co cechuje Quoca w tańcu to charyzma, lekkość w prowadzeniu, kontakt z partnerką jak również skomplikowane partnerworki. Naczelną funkcją tańca jest dostarczenie radości i przyjemności tego wam z całą pewnością nie zabraknie na zajęciach Quoca. W przyjaznej atmosferze połączonej z ciężką pracą i zaangażowaniem prowadzącego można wiele osiągnąć.

Poza salsą drugą miłością Quoca są języki obce, których zna aż pięć. Na co dzień uwielbia podróże, odkrywanie miejsc nieznanych bardzo go fascynuje. Judo, tenis , joga, PIU oraz chińska gra planszowa Go są jego ulubioną formą spędzania wolnego czasu.

W 2013 roku zdał egzamin na instruktora tańca sportowego (legitymacja instruktora Nr 16618/PAS/2013 wydana przez Polską Akademię Sportu).


Wideo z Quoc:
Zobacz ostatnie newsy dla Quoc:
Salsa nowojorska P3 - kurs regularny Quoc

Salsa nowojorska P3 - kurs regularny Quoc

Salseros! W środy o 18:00 zapraszamy na kurs salsy nowojorskiej na poziomie P3. Zajęcia dedykowany wszystkim, którzy chcą zrobić szybkie postępy, przy tym świetnie się bawiąc :) Kurs poprowadzi wystrzałowy instruktor Quoc Nguyen. Jego zajęcia znane są z najwyższej jakości instruktażu i co za tym idzie szybkich postępów w nauce oraz typowej dla salsy wyluzowanej atmosfery i sporej dawki poczucia humoru. Zapisz się już dziś!
Więcej
Salsa w parach - kontynuacja nauki na wszystkich poziomach zaawansowania

Salsa w parach - kontynuacja nauki na wszystkich poziomach zaawansowania

Kontynuuj naukę w Salsa Libre! Przygotowaliśmy dla Ciebie bogatą ofertę zajęć na wszystkich poziomach zaawansowania. Polecamy szczególnie dużą ilość kursów na wyższym poziomie!

Więcej
Quoc Nguyen - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...