Renato Veronezi
Renato Veronezi

Jedno z największych i najbardziej rozpoznawalnych nazwisk sceny tańców brazylijskich. Twórca Urban Zouka (znanego również jako Vero Zouk) i bardzo ważna ikona na scenie brazylijskiego tańca towarzyskiego. Nauczyciel wielu międzynarodowych instruktorów i performerów.

Renato rozpoczął swoją karierę taneczną wraz z wstąpieniem do najlepszej akademii tańca w Rio de Janeiro - Jaime Arôxa Dance Academy w 1997 roku, w której nie tylko szlifował swój warsztat taneczny, ale także doceniony przez Jaime Aroxa został zaproszony do współtworzenia choreografii na największe festiwale i parady karnawałowe, występów w TV i operach mydlanych, a także sędziowania konkursów tanecznych.

W 2009 roku Renato zaczął rozwijać swój własny styl Vero Zouk/Urban Zouk, który po kilku latach stał się ogromną sensacją na całym świecie, w tym w Londynie, Holandii, Czechach, Australii, USA, Japonii.
Zaledwie rok później otworzył swoją własną szkołę taneczną w Sao Paulo, w której wytrenował ponad 10-ciu międzynarodowych nauczycieli i performerów, którzy obecnie są w światowej czołówce instruktorów brazylijskiego zouk’a.  

Ostatnie 10 lat Renato spędził na podróżowaniu po festiwalach na całym świecie, ucząc i promując swój styl.

Szczęście chciało, że poznał naszą instruktorkę Beatę Kotyrę i postanowił się osiedlić w Warszawie :) Obecnie wspólnie prowadzą zajęcia na festiwalach zouk’a w Europie i Brazylii.
Wideo z Renato:
Kursy, które prowadzi Renato:
Zobacz ostatnie newsy dla Renato:
Urban zouk open level Bea & Renato 19.03

Urban zouk open level Bea & Renato 19.03

Po raz pierwszy w Polsce!!!!  Twórca Urban Zouk'a we własnej osobie - Renato Veronezi wraz ze wspaniałą instruktorką Salsa Libre Beatą Kotyrą poprowadzą dla Was regularne zajęcia z Urban Zouk'a, który obecnie podbija parkiety na całym świecie! Zapraszamy od wtorku 19.03 o 18:00 na Żelazną 59.
Więcej
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...