Weronika Gronowska
Weronika Gronowska

Od dzieciństwa uwielbiała muzykę, taniec oraz występy teatralne. W szkole podstawowej zaczęła stawiać pierwsze kroki w tańcu towarzyskim, który na długo pozostał w jej sercu. Ma sportową klasę taneczną B w obu stylach - latynoamerykańskim i standardowym. Trenowała m.in. w warszawskim klubie tańca "Polish Club" pod okiem Mistrzów Polski Zawodowców, Półfinalistów Mistrzostw Europy i Świata, jednocześnie kilkukrotnych zwycięzców popularnego programu telewizyjnego "Taniec z Gwiazdami" - Kamili Kajak-Mosejcuk i Andreja Mosejcuk. Brała udział w najróżniejszych obozach tanecznych i szkoleniach z topowymi instruktorami z całej Polski oraz różnych krajów Europy i startowała w wielu ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego, na których zdobywała liczne wygrane i miejsca medalowe.

Oprócz tańca indywidualnego w parze tańczyła również w Formacji Tańców Latynoamerykańskich "Kamion Dance" Piotra Galińskiego, z którą wyjeżdżała na pokazy w różne zakątki Polski.

W międzyczasie próbowała innych technik tańca, takich jak hip-hop, house, dancehall, jazz, uczestniczyła w szkolnych projektach tanecznych, przynależała do drużyny cheerleaderek, a przy tym pojawiały się liczne występy na scenie oraz konkursy taneczne.

Salsę, bachatę i kizombę wraz z ich egzotycznymi, zmysłowymi rytmami pokochała od pierwszego wejrzenia i zasłuchania. Od tamtej pory, wykorzystując dotychczas zdobytą wiedzę taneczną rozwija swoją pasję, zgłębia tajniki tych styli, szkoli się oraz uczestniczy w festiwalach zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dotychczas miała przyjemność pobierać nauki u słynnych hiszpańskich instruktorów, jak m.in. Korke i Judith, Luis i Andrea, Pablo i Raquel, Ronald i Alba, Fabian i Esther, Sara Lopez i Reda, Adrian i Anita, a także u członków włoskiej formacji Tropical Gem stanowiącej światową czołówkę taneczną. Uczestniczyła w dwóch projektach WHDP tańcząc choreografie czołowych bachatowych duetów Daniel'a i Desiree oraz Andrea'i i Silvii.

Na swoim koncie ma zwycięstwo Latin Groove Bachata Contest w 2016r. oraz dwukrotne miejsce w pierwszej piątce międzynarodowego Bachata Social Competition podczas wydarzenia Warsaw Bachata Meet Up 2016r. i 2017r.

Parkiet taneczny uważa za swój drugi dom. Czuje się na nim jak ryba w wodzie, swobodnie i pełna energii. Można ją często spotkać na parkietach socjalowych warszawskich imprez latino.

Jest optymistką pozytywnie nastawioną do świata i ludzi, otwartą na zmiany i nowe doświadczenia, ponadto ambitną oraz uparcie dążącą do wyznaczonego celu. W życiu kieruje się dewizą "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą." Uważa, że najważniejsza w życiu jest pasja, miłość i oddanie dla tego, co robisz.

"Popierając słowa Marty Graham taniec jest dla mnie ukrytym językiem duszy, przez niego wyrażamy nas samych, swoje emocje, uczucia i wewnętrzne przeżycia. Daje on radość i pozwala oderwać się od rzeczywistości. Jeśli chcesz to poczuć, zapraszam na moje zajęcia! :)"

Poza tańcem jest menedżerem w firmie rodzinnej. Lubi podróżować, czytać książki oraz oglądać filmy, głównie obyczajowe, a także uczyć się języków obcych. Interesuje się kulturą hiszpańską i psychologią.

Wideo z Weronika:
Kursy, które prowadzi Weronika:
Zobacz ostatnie newsy dla Weronika:
Bachata od podstaw z Weroniką i Kubą 6.02

Bachata od podstaw z Weroniką i Kubą 6.02

Zaczynamy naukę jednego z najbardziej zmysłowych tańców karaibskich: Bachata - to taniec i muzyka z Dominikany! W jej wyjątkowy świat zabiorą Was przesympatyczni instruktorzy Weronika Gronowska i Kuba NowakZapraszamy na zajęcia od środy 6.02 o 17:00 na Żelazną 59.
Więcej
Bachata na Ursynowie Weronika & Kuba 13.02

Bachata na Ursynowie Weronika & Kuba 13.02

Chcesz nauczyć się tańczyć bachatę? Interesuje Cię szybki postęp? Mamy coś dla Ciebie! Już od środy 13.02 o 19:40 zapraszamy do Domu Sztuki Ursynów na kurs zmysłowej bachaty zupełnie od podstaw. Zajęcia poprowadzi wspaniała para instruktorów Weronika Gronowska i Kuba Nowak.
Więcej
Bachata od podstaw na Ursynowie 11.02

Bachata od podstaw na Ursynowie 11.02

Chcesz nauczyć się tańczyć bachatę? Interesują Cię szybkie efekty? Zapraszamy na intensywny dwugodzinny kurs bachaty od podstaw, który od poniedziałku w godzinach 19:40-21:45 w naszej ursynowskiej lokalizacji Dom Sztuki - Ursynów poprowadzą znakomici instruktorzy Magda Glińska i Łukasz Komorowski
Więcej
Salsa for ladies od podstaw z Weroniką na Ursynowie

Salsa for ladies od podstaw z Weroniką na Ursynowie

Salsa for ladies dla każdej z Was!
Kurs jest sprawdzoną metodą na: poprawę humoru, nudę, dobrą zabawę oraz zgrabną sylwetkę. Przyjdź i przekonaj się sama co znaczy #girlpower. Zapraszamy na zajęcia od podstaw, które od środy 5.12 o 19:40 w Domu Sztuki Ursynów poprowadzi Weronika Gronowska.
Więcej
Bachata Solo poziom P2 z Weroniką na Ursynowie 6.02

Bachata Solo poziom P2 z Weroniką na Ursynowie 6.02

Ladies mamy coś specjalnie dla Was! Zapraszamy wszystkie Panie znające krok podstawowy na kurs zmysłowej bachaty solo w najbardziej kobiecym wydaniu! Zajęcia na poziomie P2 od środy 6.02 o 20:45 poprowadzi zjawiskowa Weronika Gronowska. Kurs odbędzie się w naszej ursynowskiej lokalizacji Dom Sztuki - Ursynów.
Więcej
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...