Zuza Sadowska
Zuza Sadowska

Zuza potrzebowała zaledwie kilku chwil, żeby wiedzieć, że zouk to „jej” taniec. Od dzieciństwa tańczy, jednak nigdy nie sądziła, że będzie to robić profesjonalnie… dopóki nie poznała zouka. Zouk to przede wszystkim interakcja z partnerem. Tańcząc można poznać drugiego człowieka, nie zamieniając z nim ani słowa, bo jak powiedziała Marta Graham "Dance is the hidden language of the soul".

Zuza na festiwalach zoukowych bywa nawet co drugi weekend. ;) Regularnie szkoli się w Polsce i za granicą, m.in. na International Prague Zouk Congress, Bachaturo, Dutch Zouk Congress. Miała możliwość uczyć się od najważniejszych par zoukowych Europy i świata. Szczególnie ceni Freddy’ego i Andressę za muzykalność i przekaz emocjonalny w tańcu oraz Alissona i Audrey, dzięki którym bardzo dobrze poznała technikę zoukową.

Przygodę z tańcem rozpoczęła w szkole muzycznej. ;)
Grając przez wiele lat na fortepianie zdobyła podstawy muzyczno-rytmiczne, co zaprocentowało w tańcu. Ma doświadczenie w różnych technikach tańca. Jako nastolatka przez kilka lat trenowała z powodzeniem turniejowy taniec towarzyski, często wygrywając. Zajmowała się też jazzem, tańcem współczesnym i salsą. Od dzieciństwa chodzi regularnie na balet. Zajęcia baletowe przy akompaniamencie muzyki klasycznej na żywo są dla niej najlepszym możliwym relaksem i wszystkim je poleca. Trenuje także jogę, co pozwala jej zwracać uwagę na prawidłowe ułożenie ciała, właściwy ruch i bezpieczną postawę.


Jest członkiem formacji Zouk Libre.
Udział w tworzeniu choreografii, ciężka praca w czasie prób i występy na scenie, to bardzo cenne doświadczenia, które pomagają jej rozwijać się jako tancerce.


Chce być zarówno świetną tancerką jak i świetną instruktorką tańca.
Na zajęciach zouka wykorzystuje doświadczenie w przekazywaniu wiedzy, zdobyte w zawodowej pracy lektora języka angielskiego. Rozwijanie znajomości dydaktyki tańca jest dla niej równie ważne, jak rozwijanie swoich umiejętności tanecznych.


Czasu wolnego ma bardzo mało. :)
Jeździ wtedy na nartach i trochę na snowboardzie, podróżuje, uczy się języków i czyta – po angielsku, francusku i hiszpańsku, no i czasami po polsku. ;) Interesuje się architekturą i designem, a zawodowo pedagogiką i psychologią.


Jak napisał Paulo Coelho "O tańcu nie da się pisać, taniec trzeba tańczyć...", więc zapraszam!
Wideo z Zuza:
Kursy, które prowadzi Zuza:
Zobacz ostatnie newsy dla Zuza:
BIG BANG! Nowy sezon 2018/19 w SL

BIG BANG! Nowy sezon 2018/19 w SL

Amigos! Przed nami nowy sezon zajęciowy 2018/19 w Salsa Libre!
BIG BANG! Ogłaszamy listę zajęć startujących od października!
Przed Wami mnóstwo kursów z Waszymi ulubionymi instruktorami ekipy Salsa Libre. Czeka też na nas wszystkich kilka nowości.
Zapraszamy na Żelazną (Centrum) i do Domu Sztuki (Ursynów).
Pamiętaj, że na kursy w parach nie musisz zapisywać się w parze - swoje drugie taneczne połówki znajdziesz na zajęciach! :)
A bailarrrr!
Więcej
Zouk od podstaw na Ursynowie 20.09- 1sze zajęcia gratis!

Zouk od podstaw na Ursynowie 20.09- 1sze zajęcia gratis!

Już od czwartku 20.09 o 19:40 zapraszamy na nowiutki, intensywny dwugodzinny kurs zouka w parach dla początkujących! Jego zmysłowy świat pokażą Wam zjawiskowi instruktorzy Zuza Sadowska i Michał Wysoczański. Zajęcia odbywają się
w naszej ursynowskiej lokalizacji
Dom Sztuki - Ursynów.

Więcej
Zouk od podstaw weekendowo 22-23.09

Zouk od podstaw weekendowo 22-23.09

Weekendowy Crash Course z zouka w formie warsztatowej to intensywne zajęcia dające możliwość poznania podstaw tego tańca i panujących w nim zasad w krótkim czasie. Zapraszamy na kurs już w sobotę i niedzielę 22-23.09. Zajęcia poprowadzą Zuza Sadowska i Michał Wysoczański. Lokalizacja: Żelazna 59
Więcej
Zuza Sadowska - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...