Klaudia Łucyk

Klaudia Łucyk

Przygodę z tańcem zaczęła w 4 klasie szkoły podstawowej – wtedy był to taniec nowoczesny, który towarzyszył jej do 18 roku życia.
Dołączając do jednego z warszawskich zespołów pokazowych w wieku 19 lat rozpoczęła przygodę z szeroko pojętym stylem „Latino”.  Po latach tańczenia na wszelakich eventach odnalazła swój ukochany styl tańca – samba brazylijska. A ta pojawiła się razem z poznaniem jej życiowego partnera, Brazylijczyka Jailsona de Oliveira.

Samba stała się pasją i pracą w jednym. Oprócz bycia tancerką w swoim zespole SAMBA ART jest instruktorką samby brazylijskiej oraz zajęć o nazwie „Brasil Fit”, wymyślonej przez nią formule (dla Salsa Libre!)  łączenia tańca w różnych brazylijskich stylach oraz ćwiczeń.
Pierwsze kroki w sambie brazylijskiej stawiała właśnie pod okiem swojego partnera – Jailsona de Oliveiry. Następne lata aż do dziś, to wyjazdy do Rio de Janeiro gdzie rokrocznie pobiera prywatne lekcje u największych gwiazd tego stylu. Często też sprowadza brazylijskich sambistów do Polski, organizując warsztaty taneczne dla kursantów z całego kraju.

Rok 2017 był przełomowy – wtedy po raz zatańczyła na karnawale w Rio de Janeiro na Sambodromie. Początkowo jako jedna z 3 tysięcy uczestników, niewidoczna tancerka – finalnie ze zwycięską szkołą Mocidade Independente de Padre Miguel. Następne lata to – idąc za sercem i przyzwyczajeniem do pokazywania indywidualizmu tanecznego –  jako muza (solistka na wyróżnionym miejscu paradzie) w szkołach Acadêmicos de Santa Cruz i Unidos de Bangu. Przygoda sambowa w Rio de Janeiro na karnawale trwa nieprzerwanie co roku.

Jako instruktorka na sali ceni sobie luźną i rodzinną atmosferę z dużą dawką poczucia humoru w połączeniu z przekazywaniem sambowej wiedzy 😉

Obejrzyj moje wideo

Znajdziesz mnie również na: