salsa nowojorska salsa libre

Salsa Nowojorska

Salsa to uliczny styl taneczny oparty na niezwykle barwnej kulturze karaibskiej, który od lat niezmiennie cieszy się ogromną popularnością na całym świecie łącząc ludzi z rozmaitych środowisk. 

Nie tylko dostarcza wspaniałej rozrywki, ale również pozwala na wyrażenie emocji i swobodę wyrażania siebie na parkiecie.

salsa nowojorska salsa libre
salsa cubana salsa libre
salsa cubana salsa libre

Salsa Cubana

Szukasz eksplozji tanecznych wrażeń? Zacznij tańczyć salsę kubańską!

Salsa kubańska, znana również jako „Casino”, to niezwykle energetyczna i radosna forma tańca, która wywodzi się z Kuby. Ta odmiana salsy to nie tylko taniec, ale także wyraz kultury i historii wyspy, której rytmiczne dźwięki i emocje przenoszą się na parkiet, tworząc niezapomniane wrażenia.

Bachata

Chcesz zacząć tańczyć, a nie wiesz za co się zabrać? Spróbuj bachaty! Bachata to niezwykle modny taniec, który przyciąga prostymi krokami podstawowymi, które pozwolą Ci niezwykle szybko podbić imprezowy parkiet.

Zouk

Zouk to sensualny i ekspresyjny styl tańca pochodzący z Karaibów, szczególnie popularny na wyspie Martynika i Gwadelupie. Charakteryzuje się płynnymi ruchami bioder, zmysłowymi figurami, oraz harmonijnym połączeniem muzyki z tańcem, co tworzy magiczną atmosferę na parkiecie.

Kizomba

Kizomba to nowy nurt w tańcu i muzyce powstały w Angoli w latach 80′. Wywodzi się karaibskiego zouk’a, konpy oraz angolskiej semby.
Kizomba jako taniec potrafi być niezwykle romantyczna, opiera się na bliskim kontakcie między partnerami i prowadzeniu ramą partnera.

samba brasil salsa libre

Samba

Taniec, który początek swój ma w XVI, wywodzi się z afrykańskich tańców religijnych. W małych wioskach zbierano się po grze capoeira, ustawiano w koło i tam tańczono samba de roda.
Teraz samba kojarzona jest przede wszystkim z karnawałem w Rio De Janeiro, skąpymi strojami tancerek…

samba brasil salsa libre
reggaeton w Salsa Libre
reggaeton w Salsa Libre

Reggaeton

Reggaetón to wciągająca mieszanka hip-hopu, rytmów jamajskich- reggae, danchall, salsy i tradycyjnej bomby. Powstała w Puerto Rico, choć niektórzy twierdzą, że w Panamie. Teraz jest to muzyka łącząca młodych z całej Ameryki Południowej, a szczególnie z krajów basenu Morza Karaibskiego.