Bartek Matyjaszczyk

Według Bartka, kluczowe w nauczaniu jest przypomnienie sobie własnych początków i świadomość, że nie wszystko jest oczywiste. Podkreśla wartość feedbacku od kursantów oraz docenia ich pytania i spostrzeżenia, wierząc, że każdy kursant jest tanecznym indywiduum z własnymi pomysłami na ruch i interpretację muzyki. Jako instruktora, jego zadaniem jest ukierunkowanie tej indywidualności.

Rozpoczął naukę salsy w 2013 roku, zaczynając od salsy kubańskiej, a później jako instruktor w SalsaMe Dance Studio w Lublinie, przeszedł do nauki Salsy On1 w stylu Los Angeles, aby ostatecznie zakochać się w Mambo. Jego taneczna edukacja, która jak podkreśla – ciągle trwa, obejmowała lekcje u takich mistrzów jak Juan Matos, Rodrigo Cortazar, Maykel Fonts i inni.

Posiadając muzyczne wykształcenie, Bartek z entuzjazmem dzieli się wiedzą o rytmie, rozumieniu muzyki i rozpoznawaniu instrumentów. W nauczaniu kładzie nacisk na kontakt między partnerami i interpretację muzyki, tworząc swobodną atmosferę i prowadząc dialog z kursantami. Po zajęciach z Bartkiem na pewno wyjdziecie uśmiechnięci (i zmęczeni)!