Rafał Nozdryn-Płotnicki

Rafał Nozdryn-Płotnicki

Rafał – tancerz, trener i choreograf. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w 2014 r. zapisująć się do szkoły tańca Royal Dance Center w Opolu. Szkolił się w niej przez 7 lat w zakresie przeróżnych technik i stylów tanecznych poczynając od tańców latynoamerykańskich, przechodząc przez taniec klasyczny i współczesny, a kończąc na stepie amerykańskim i hip-hopie.

Od tamtego czasu co roku prezentuje się na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Jego ulubionym stylem tanecznym, a zarazem wielką pasją jest Salsa i to właśnie w niej osiągnął największe sukcesy. Pierwsze Mistrzostwo Polski w kat. Salsa Solo Men zdobył zaledwie w wieku 14 lat po niespełna 3 latach nauki tańca i do chwili obecnej obronił ten tytuł sześciokrotnie! Kilkukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski tańcząc salsę w duecie oraz parze. W 2021 roku został Mistrzem Europy w kategorii Salsa solo, duet oraz duet show, na Międzynarodowych zawodach federacji WADF. Rok później został trzykrotnym Mistrzem Świata tej samej federacji. W 2022 roku stanął również na 2 i 3 miejscu podium w kategoriach Salsa duet oraz Caribbean duet show na Mistrzostwach Świata federacji IDO. Jako kilkukrotny Mistrz Polski otrzymał nominacje oraz zakwalifikował się do udziału na Gali Mistrzów Polskiej Federacji Tańca. Jego ostatnimi, a zarazem największymi jak do tej pory sukcesami są 3-krotna wygrana prestiżowych kunkursów „Stargate Show” na 3 różnych Międzynarodowych Festivalach Tanecznych –
(BSC, AISF i El Sol).

Prawdziwą fatysfakcję i radość sprawia mu tańczenie pokazów, które mimo swojego młodego wieku miał możliwość prezentować na scenach takich festivali jak: Paris International Salsa Congress, Amsterdam International Salsa Festival, Berlin Salsa Congress, ElSol Festival, Spring Break Latino Festiwal, 3 City Social Expirience, a także imprezach: Bomba Latina, Dos Mundos, czy Salsamania.Ostatnio podczas pobytu we Włoszech zaprezentował się w jednym z najbardziej znanych latynoskich klubów muzycznych w Mediolanie – La Villa Music Club!

Rafał w każdej wolnej chwili szkoli się i pogłębia swoje umiejętności oraz wiedzę o tańcu.
Uczestniczy w wielu warsztatach tanecznych, jeździ na festivale odbywające się zarówno w Polsce jak i za granicą. Swoją wiedzę o Salsie nowojorskiej czerpie głównie od jednego z wychowanków grupy ”LSD” prowadzonej przed Adolfo Indacochea – Marco Faravelli’ego.

Od najmłodszych lat związany jest nie tylko z tańcem, ale także z teatrem. W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora uczestniczy w warsztatach teatralnych, gdzie końcowym efektem jest wystawienie na deskach teatru spektaklu składającego się z krótkich etiud. Przedstawienia, w których brał udział to: „Przepływ”, „Metrum. Poczuj rytm”, „Kod Kreskowy”. Łącząc obie pasje taniec i teatr brał udział w Spektaklu Tanecznym „SigNature” w ramach projektu „Teatr bliżej nas” wystawianym w Łódzkim Teatrze Tańca V6.

W 2021 r. otrzymał stypendium Marszałka Województwa Opolskiego i prowadził swój autorski projekt „ Z rytmem w ciele”, którego głownym założeniem było zintegrowanie dwóch światów/środowisk – osób słyszących i niesłyszących poprzez wspólny taniec.

Mówi: „Muzykę nie tylko słyszymy, ale możemy ją również zobaczyć jak i poczuć. A to wystarczy do tego, by do niej tańczyć. Komunikowanie się poprzez taniec daje możliwość wyrażenia wszystkich swoich emocji. Jest wyjątkową okazją do tego by rozmawiać bez słów.”

Taniec i muzyka są dla niego nieodłącznym elementem każdego dnia – to cały jego świat!

Obejrzyj moje wideo

Znajdziesz mnie również na: