Jacek Maj
Jacek Maj

“Nic w życiu nie daje mi tyle radości co taniec. Niesamowite jest jak bardzo muzyka wnika w człowieka i przez ruch ciała wzbudza intensywne emocje. Możliwość tworzenia i dzielenia się tymi emocjami z ludźmi jest tym co przyciąga mnie na parkiet.
Traktuję taniec jako formę komunikacji. Zarówno partner jak i partnerka powinni wykształcić w sobie umiejętność prowadzenia i słuchania. Taniec w parze jest najpełniejszy, kiedy wymiana energii jest obustronna i nie sprowadza się do dominowania. Najciekawszą formą partnerworków jest dla mnie kontakt-improwizacja.”

Jacek jest wychowankiem krakowskiej szkoły tańca Łukasza Rasia Loftodance. Zaczynał tańczyć w 2011 roku salsę liniową i bachatę. Po dwóch latach dołączył do formacji salsowej i rozpoczął bardziej intensywny rozwój taneczny. Na swoim pierwszym festiwalu El Sol.  Od tego momentu zaczął uczęszczać na liczne na festiwale w kraju i zagranicą, uczyć się od najlepszych tancerzy na świecie.  przeprowadził się do Warszawy formacji Salsa Libre.
“Zacząłem tańczyć z tego samego powodu co większość facetów - na salsie było dużo dziewczyn i spodobała mi sie instruktorka. Dość szybko  dziecięc wręcz radość z tańca. Właśnie to uczucie beztroski i wolności spowodowało, że od kilku lat poświęcam tańcu tyle czasu.
Oczywiście podryw również pozostał - to w końcu salsa

Jacka wiodącą techniką jest Salsa New York Style 'on2’. Jego styl to ekspresja, improwizacja i zabawa ruchem.
.

“Taniec to przede wszystkim zabawa. Uważam, że kombinacje powinny naturalnie wynikać z dynamiki pomiędzy partnerami oraz tego co dzieje się w muzyce. Nadmierne powtarzanie wyuczonych figur tłumi emocje i pozytywną energię między partnerami. Muzyka i ruch partnerki to elementy, na których najlepiej budować prowadzenie w tańcu”
Wideo z Jacek:
Kursy, które prowadzi Jacek:
Zobacz ostatnie newsy dla Jacek:
Mambo on2 poziom S z Magdą i Majem 12.04

Mambo on2 poziom S z Magdą i Majem 12.04

Zapraszamy na wyjątkowy kurs dla prawdziwych miłośników stylu New York! Już od 12 kwietnia w każdą środę o 19:40 zajęcia z salsy w parach NY Style on2 na poziomie S1 poprowadzą utalentowani tancerze Magda Szczotka i Jacek Maj. Kurs odbywa się w naszej ursynowskiej lokalizacji Dom Sztuki - Ursynów
Więcej
Salsa w parach NY S-Open by Magda & Maju 26.02

Salsa w parach NY S-Open by Magda & Maju 26.02

Zapraszamy na nowy, wyjątkowy kurs dla prawdziwych miłośników stylu New York! Już od 26.02 w każdą niedzielę o 17:00 zajęcia z salsy w parach Ny Style on2 na poziomie s-open poprowadzą utalentowani instruktorzy Magda Szczotka i Jacek Maj. Kurs odbywa się w naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11.
Więcej
Salsa on2 intensywnie z Magdą i Majem od 26.02

Salsa on2 intensywnie z Magdą i Majem od 26.02

Chcesz nauczyć się tańczyć salsę? Interesują Cię szybkie efekty? Zapraszamy na intensywny dwugodzinny kurs salsy nowojorskiej od podstaw, który prowadzą Magda Szczotka i Jacek Maj. Zaczynamy już od niedzieli 26.02 o 18:10. Zajęcia odbywają się w naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11.
Więcej
Salsa on2 od podstaw z Magdą i Majem od 1.06

Salsa on2 od podstaw z Magdą i Majem od 1.06

Chcesz nauczyć się nowojorskiej salsy i ruszyć na parkiet? Czas na realizację postanowień :) Zapraszamy na kurs salsy w parach od podstaw z Magdą Szczotką i Jackiem Majem już od czwartku 1.06 o 21:15. Zajęcia odbywają się w naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11.
Więcej
Bachata w pigułce w 1 weekend 10-11.12

Bachata w pigułce w 1 weekend 10-11.12

Chcesz się nauczyć podstaw bachaty w 1 weekend i ruszyć na podbój parkietów? :)
Zapraszamy na zupełnie nowy weekedowy Crash Course zmysłowej Bachaty od podstaw z jednymi z najbardziej wyrazistych osobowości warszawskich latynoskich parkietów - Magdą Szczotką i Jackiem Majem.
Więcej
Salsa z Adą i Majem na Miedzianej P2

Salsa z Adą i Majem na Miedzianej P2

Salseros! Zapraszamy kontynuowania nauki salsy w parach na poziomie P2 we wtorki o 19:05 w naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11!
Kurs prowadzą świetni tancerze, pasjonaci salsy i ważne osobowości warszawskiej sceny salsowej Ada Drozdowicz i Jacek Maj :)
Więcej
Salsa poziom P2 na Ursynowie 30.02 INTENSYWNA NAUKA! 4h. w tyg!

Salsa poziom P2 na Ursynowie 30.02 INTENSYWNA NAUKA! 4h. w tyg!

Zapraszamy do kontynuowania nauki salsy nowojorskiej na poziomie P2! Magda Szczotka i Jacek Maj zapraszają na zajęcia salsy w parach on2 już od poniedziałku 30.02 w godzinach 19:40 - 21:45 w lokalizacji Dom Sztuki - Ursynów! Zajęcia odbywają się 2x w tygodniu poniedziałki - środy po 2h.
Więcej
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...