Raydel Zaldivar Brito
Raydel Zaldivar Brito

Latynoska energia rodem prosto z gorącej Hawany- Raydel Zaldivar Brito! Rodowity kubańczyk, profesjonalny tancerz, instruktor i choreograf.

Od dziecka zakochany w kubańskim odpowiedniku brazylijskiem samby – karnawałowym tańcu conga, którego rytm i energia porwą do tańca każdego. To właśnie dzięki conga stawiał swe pierwsze kroki jako profesjonalny tancerz formacji Comparsy w Habana del Este. Jako najmłodszy tancerz w historii zespołu został wybrany solistą i prowadził barwny korowód tego tańca na narodowym konkursie Comparsy.

Wraz z upływem czasu zakochiwał się w tradycyjnych tańcach kubańskich takich jak son, cha cha cha czy casino (szerszej publiczności znane jako salsa kubańska). Swe umiejętności rozwijał pod okiem czujnych profesorów w Casa de la Musica de Habna del Este oraz Casa Cultura Municipal de Habana Vieja.

Jego umiejetności wychodzą poza granice Kuby i docierają do dominikańskich korzeni zmysłowej bachaty. W Polsce mieszka już 8 lat. Miał okazję uczyć na największych festiwalach w kraju –  El Sol Warsaw Salsa Festival i Warsaw Cuban Bachaturo.
Jako wykształcony pedagog, od ponad 8 lat wykorzystuje swe doświadczenie zgromadzone na Kubie ucząc Polaków tańca.
Ten młody, niesamowicie zdolny i wiecznie uśmiechnięty instruktor przygotował dla Was prawdziwą eksplozję karaibskich rytmów. 

Razem z Natalią realizują swój taneczny projekt „Alo Cubano Raydel & Natalia”.

Raydel&Natalia: „Jesteśmy zakochani... zakochani w tym co robimy. Nie wyobrażamy sobie życia bez tańca! Codziennie trenujemy, uczestniczymy w warsztatach i uczymy się nowych technik. Zdobytą wiedzę przekazujemy Wam-naszym kursantom! Uczymy zaufania i radości w tańcu”
Wideo z Raydel:
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...